Hibernian Swimming                             28/07/2019 - 7:42 AM
          Summer Nationals 2019 - 24/07/2019 to 28/07/2019          
 
 Event 305  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Cassin, Jack           15 DOL-MN            2:24.19    2:22.78  
  2 Dunnion, Cody          15 SSEAL             2:26.44    2:23.20  
  3 *Miller-Murphy, Reid   15 TSC-C             2:26.58    2:23.61  
  4 Mc Geown, Niall P      15 BANB              2:26.76    2:24.45  
  5 Coogan, Alfie          15 ATH               2:27.65    2:24.55  
  6 Hartney, Conor         15 LIMK-MN           2:26.71    2:24.67  
  7 Balgos, Jericho A      15 CY BT             2:26.63    2:25.11  
  8 Keogh, Michael         15 TERE-LE           2:25.80    2:25.53  
  9 Fon, Bradley           15 ARDS-US           2:24.39    2:25.61  
 10 Wright, Finlay J       15 BANB              2:30.80    2:25.87  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Cahill, Luke           15 C WV              2:30.79    2:26.10  
 12 Maguire, Euan          15 NAC-VD            2:23.10    2:26.15  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Mc Sweeney, Richard    15 DOL-MN            2:27.33    2:27.22  
 14 Kenny, Conor           15 TEMP-LE           2:29.88    2:27.95  
 15 Uoka, Saulius          15 TEMP-LE           2:27.26    2:28.00  
 16 Mc Kendry, Gerard      15 TITAN-ZZ          2:31.55    2:28.56  
 17 Foley, Conor           15 DOL-MN            2:30.96    2:28.79  
 18 *Armes, Theo           15 MSC               2:29.72    2:29.24  
 19 Ronan, Dara            15 BREF              2:28.08    2:29.30  
 20 Allen, Dominic         15 ARDS-US           2:30.13    2:29.32  
 21 *Marawan, Adam         15 HAM               2:32.70    2:30.20  
 22 Stafford, Jake         15 ARDS-US           2:31.52    2:30.52  
 23 O'Neill, Thomas        15 NAC-VD            2:31.30    2:31.91  
 24 Harrison, James        15 WAT-ZZ            2:30.25    2:32.19  
 25 Feenan, Michael        15 SWSC              2:33.12    2:32.31  
 26 Walsh, Daniel          15 TEMP-LE           2:31.30    2:32.58  
 27 *Somigliana, Flavio    15 HAM               2:33.15    2:34.22  
 28 Randles, Oscar         15 TEMP-LE           2:33.52    2:35.82  
 29 Duane, David           15 MAL-MN            2:29.21    2:36.21  
 -- Johnson, Conor         15 KILK              2:28.75         NS  
 -- Hughes, Darragh        15 MULL              2:28.75         NS  
 
 Event 305  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Irwin, Neddie          16 DOL-MN            2:23.73    2:17.92  
  2 Kenny, Sean            16 TEMP-LE           2:20.26    2:18.91  
  3 Wilson, Adam W         16 BANB              2:21.87    2:19.38  
  4 Mullan, Eoin           16 BMNY              2:20.17    2:19.70  
  5 O'Sullivan, Tom        16 GAL               2:24.23    2:20.40  
  6 Fitzgerld, Daragh      16 ATH               2:21.80    2:20.42  
  7 Grady, Rory            16 CBAR              2:24.42    2:21.22  
  8 Reidy, Joe             16 KGD               2:25.05    2:21.66  
  9 Naughton, Ben          16 GAL               2:23.17    2:22.92  
 10 Pfeiffer, Robin        16 BL FN             2:23.70    2:23.41  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Millar, Michael B      16 ASC               2:29.11    2:24.64  
 12 Ryan, James            16 SWSC              2:27.81    2:26.15  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Mc Carthy, Paddy       16 DOL-MN            2:26.67    2:27.31  
 14 Doyle, Shane           16 LIMK-MN           2:27.43    2:28.01  
 15 O'Connor, Killian      16 BARRA-ZZ          2:22.71    2:28.24  
 16 Marfunin, Alexander K  16 NY&MN             2:29.92    2:28.58  
 17 Blanchard, Fergal      16 LASER             2:29.71    2:28.95  
 18 Sheedy, Liam           16 CY DY             2:21.33    2:40.46  
 
 Event 305  Boys 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 *Kuhn, Wassili         20 Germany           2:02.76    2:03.81  
  2 Melly, Cillian         22 Ncl Cbar          2:03.84    2:04.85  
  3 *Britton, John         24 EALL              2:05.51    2:05.30  
  4 Hansen, Ethan          17 TROJ-ZZ           2:07.50    2:06.73  
  5 Mc Carthy, Cadan       19 NCL M             2:07.26    2:07.24  
  6 *Jorgenson, Jacob      22 KVIKS             2:04.10    2:07.38  
  7 Corby, Alan            22 Ncl Limk          2:05.30    2:07.65  
  8 *Gerber, Yaron         21 EALL              2:08.51    2:10.33  
  9 *Hentschel, Paul       22 Germany           2:02.95    2:10.89  
 10 Anderson, Ronan        22 Ncl Sligo         2:09.43    2:11.46  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Turner, Nathan         20 ALS               2:14.35    2:13.08  
 12 *Matzerath, Lucas      19 Germany           2:08.56    2:13.12  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Uprichard, Tom         18 ARDS-US           2:12.20    2:14.31  
 14 O'Keefe Tighe, Cian    19 ALS               2:13.76    2:14.35  
 15 *Vazirani, Rohan       18 EALL              2:17.69    2:15.40  
 16 Gardiner, Matthew      18 NAC-VD            2:17.76    2:16.57  
 17 Feenan, Andrew         18 SWSC              2:18.06    2:17.54  
 18 Cox, Paul Y            17 LISB              2:11.86    2:17.75  
 19 Wiffen, Nathan J       18 LISB              2:19.38    2:17.84  
 20 Kenny, Joe             18 TEMP-LE           2:20.30    2:18.09  
 21 Camacho Lenihan, Fion  17 NAC-VD            2:20.98    2:18.44  
 22 *Neves, Pedro Barata   19 CIRL              2:22.23    2:18.94  
 23 O'Sullivan, Luke       18 SWSC              2:20.67    2:18.98  
 24 Mc Sharry, Mouric      17 MARL              2:16.42    2:19.32  
 25 Mc Shea, Kealan        17 ENSK              2:16.55    2:19.87  
 26 *Walsh, Rueben         18 WINS              2:22.13    2:20.23  
 27 Lee, Rory              18 SWSC              2:20.79    2:20.74  
 28 Waters, Fionn          17 TUAM              2:22.93    2:20.76  
 29 David, Ben R           18 BARRA-ZZ          2:21.89    2:22.15  
 30 Maguire, Caleb M       17 LISB              2:21.66    2:22.93  
 31 Breslin, Ethan         17 CLM               2:23.62    2:23.35  
 32 O'Sullivan, Cillian    17 PORT-LE           2:23.77    2:24.32  
 33 Egan, Dylan            17 ALS               2:21.85    2:25.02  
 34 Vennard, Daniel        17 PDOWN             2:23.47    2:26.13  
 35 Mc Ilroy-Sanchez, Con  17 CASC              2:22.31    2:26.40  
 35 Nolan, Adam            18 TALL              2:22.44    2:26.40  
 37 Mc Clements, Barry     18 ARDS-US           2:27.18    2:32.56  
 38 Moffett, Conor W       27 BAN               2:49.03    2:47.03  
 39 Murray, Conor          21 LIMK-MN           3:06.28    3:12.72