Hibernian Swimming                             28/07/2019 - 7:42 AM
          Summer Nationals 2019 - 24/07/2019 to 28/07/2019          
 
 Event 102  Girls 15 Year Olds 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 O'Shea, Hannah         15 DOL-MN            5:13.09    5:09.38  
  2 Gibbs, Alison          15 GAL               5:20.50    5:18.66  
  3 *Daigle, Elsa S        15 TSC-C             5:24.80    5:21.72  
  4 Bracken, Lucy A        15 ASG               5:24.52    5:24.66  
  5 Bentley, Hazel C       15 ASG               5:38.54    5:29.38  
  6 Nulty, Molly           15 SSEAL             5:38.50    5:32.25  
  7 Cullen, Charlotte      15 TMORE             5:27.22    5:33.87  
  8 *Stokes, Natalie S     15 TSC-C             5:40.30    5:34.45  
  9 Blemmings, Rachel      15 BANB              5:37.93    5:35.43  
 10 *Vreeken, Stella       15 TSC-C             5:36.52    5:38.44  
 -----------------------------------------------------------------
 11 O'Connor, Hannah       15 LIMK-MN           5:41.79    5:41.98  
 12 *Houston, Ella R       15 DEBN              5:38.55    5:44.22  
 -----------------------------------------------------------------
 13 *Noonan, Allison       15 STARS             5:42.05    5:49.70  
 -- Dunne, Kirsty S        15 ASG               5:39.15         DQ  
 -- *Hulford, Kate S       15 TSC-C             5:27.86         NS  
 
 Event 102  Girls 16 Year Olds 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Tuinstra, Dara A       16 ASG               5:16.02    5:15.43  
  2 *Stoehr, Allison       16 STARS             5:24.53    5:22.78  
  3 Farrell, Danielle      16 SLIGO             5:27.73    5:23.33  
  4 Cox, Andrea S          16 LISB              5:18.66    5:24.41  
  5 *Hudacin, Clara        16 TSC-C             5:31.80    5:29.99  
  6 Mc Bride, Hope         16 ARDS-US           5:25.13    5:31.28  
  7 Kelly, Aimee           16 SHARK             5:27.57    5:31.88  
  8 Harty, Lucy            16 DOL-MN            5:38.48    5:34.24  
  9 Sharkey, Lauren        16 GAL               5:33.50    5:34.37  
 10 Moore, Julia           16 CURRA-LE          5:31.26    5:34.44  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Allen, Min             16 NRS               5:25.33    5:34.89  
 12 O'Shea, Aoife          16 SWSC              5:25.83    5:35.73  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Weinert, Wiktoria      16 SLIGO             5:39.33    5:35.90  
 14 Wolseley, Rachel       16 TMORE             5:40.19    5:47.76  
 15 *Vrbanek, Klara        16 STARS             5:36.63    5:51.68  
 -- Rice, Mia L            16 BAN               5:31.60         NS  
 
 Event 102  Girls 17 & Over 400 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 *Duus, Mia S           18 DEN               4:50.25    4:56.43  
  2 Garrity, Katie         21 TROJ-ZZ           5:07.24    5:05.29  
  3 Mc Evoy, Lara          18 ALS               5:15.40    5:18.10  
  4 Naughton, Imogen       20 SHARK             5:16.32    5:21.58  
  5 Vaughan, Rachel        17 KILK              5:18.77    5:22.86  
  6 *Kyselova, Michaela    20 PSKB              5:29.44    5:25.06  
  7 *Varandas, Joana Fili  17 CIRL              5:34.80    5:40.88  
 -- *Miley, Hannah L       30 NUAX              4:35.34         NS