Hibernian Swimming                            31/07/2018 - 12:52 PM
          Summer Nationals 2018 - 25/07/2018 to 29/07/2018          
 
 Event 502  Boys 15 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Irwin, Neddie          15 SWSC              2:13.58    2:18.41  
  2 Geddis, Adam           15 CKSTN             2:24.62    2:18.88  
  3 *Lajoie, Griffin H     15 TRNT              2:14.53    2:22.16  
  4 Reidy, Joe             15 KGD               2:25.51    2:22.89  
  5 Rooney, Cian J         15 MARL              2:24.18    2:23.13  
  6 Bodamer, Ralf          15 GAL               2:21.19    2:24.16  
  7 Lally, Rory            15 GAL               2:33.01    2:24.94  
  8 Barrett, Simon         15 ALS               2:25.61    2:25.10  
  9 Ryan, James            15 SWSC              2:30.90    2:27.52  
 10 Carroll, David         15 DOL               2:29.73    2:28.01  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Pfeiffer, Robin        15 BL FN             2:23.72    2:28.99  
 12 *Chia, Nicholas        15 TRNT              2:32.41    2:29.05  
 -----------------------------------------------------------------
 13 *Ross, Cillian         15 FM NM             2:27.38    2:30.10  
 14 Nijs, Tiarnan          15 LIMK-MN           2:40.98    2:32.04  
 15 Kenny, Sean            15 TEMP-LE           2:28.16    2:32.30  
 16 O'Donnell, Diarmuid    15 LONG-VD           2:29.58    2:32.42  
 17 Mulholland, Daniel J   15 LISB              2:32.79    2:34.20  
 18 Millar, Michael        15 ARMH-US           2:31.65    2:34.27  
 -- Willmott, Ben          15 Sharks            2:28.82         NS  
 
 Event 502  Boys 16 Year Olds 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Scannell, Sean         16 NCDKK             2:05.08    2:10.44  
  2 *Cyprianos, Denilson   16 ZIM-ZZ            2:11.46    2:12.40  
  3 Winston, Sam           16 ALS               2:15.71    2:17.20  
  4 *Wheatcroft, Thomas    16 TRNT              2:19.06    2:18.58  
  5 Mc Mahon, Aaron        16 DOL               2:24.94    2:20.01  
  6 Carroll, Aaron         16 NCL L             2:14.08    2:20.64  
  7 Shiels, Evan           16 Sharks            2:22.04    2:21.04  
  8 Keating, Aran          16 PORT-LE           2:19.48    2:22.17  
  9 Brady, Ethan           16 TEMP-LE           2:17.77    2:22.38  
 10 Doorly, David          16 GAL               2:21.80    2:23.39  
 -----------------------------------------------------------------
 11 O'Reilly, James        16 ALS               2:29.08    2:24.14  
 12 Mc Shea, Kealan        16 ENSK              2:29.93    2:24.38  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Waters, Fionn          16 TUAM              2:27.97    2:26.20  
 14 Coleman, Noah          16 SWSC              2:29.33    2:26.39  
 15 Mc Cartney, Lewis B    16 ENSK              2:25.20    2:26.45  
 16 Kanyuka, Peter         16 ESB               2:26.76    2:27.01  
 17 Maguire, Caleb M       16 LISB              2:26.08    2:27.02  
 18 Mc Ilroy-Sanchez, Con  16 LVADY             2:27.41    2:27.44  
 19 Wall, Illann           16 SWSC              2:27.30    2:28.87  
 20 O'Brien, Dylan         16 ENS               2:21.24    2:29.56  
 21 Cudmore, Ben           16 SWSC              2:24.81    2:29.92  
 22 Bingham, Jack          16 BANB              2:23.28    2:29.98  
 23 Jeffery, John J        16 TMORE             2:29.77    2:30.35  
 24 Vennard, Daniel        16 PDOWN             2:29.56    2:30.93  
 25 Breslin, Ethan         16 CLM               2:26.97    2:32.02  
 26 Dragoi, Colin          16 KILK              2:29.41    2:32.71  
 27 Campbell, Faolan       16 SLBGH             2:30.15    2:32.94  
 28 Walsh, Alex            16 SWSC              2:30.32    2:35.13  
 
 Event 502  Boys 17 & Over 200 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 *Luyten, Sjobbe        20 BEL               2:01.97    2:04.56  
  2 Mc Evoy, Rory          20 NCDEN             2:01.01    2:08.12  
  3 *Hull, Aidan           17 TRNT              2:10.35    2:08.86  
  4 Wiffen, Nathan J       17 LISB              2:11.38    2:13.05  
  5 Byrne, Stephen         19 TALL              2:10.85    2:13.61  
  6 Lonergan, Luke         17 WAT-ZZ            2:13.25    2:14.17  
  7 Burke, Ciaran          18 GAL               2:07.88    2:14.37  
  8 O'Rourke, Oisín        17 TUAM              2:20.34    2:14.70  
  9 Mc Menamin, Conor      23 ALS               2:14.61    2:15.66  
 10 Symons, James          21 GAL               2:13.35    2:17.01  
 -----------------------------------------------------------------
 11 *Harris, Logan         17 TRNT              2:20.88    2:17.72  
 12 O'Gara, Hugh           18 ALS               2:19.35    2:18.62  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Lee, Rory              17 SWSC              2:18.40    2:19.85  
 14 Galland, Luc           18 SWSC              2:13.53    2:19.89  
 15 Yau, David             17 ESB               2:22.01    2:22.19  
 16 *Antonen, Eric M       17 TRNT              2:18.71    2:24.97  
 17 Kelly, Niall           17 CLM               2:22.60    2:27.23  
 18 O'Riordan, Stephen     18 SWSC              2:24.89    2:27.73