Hibernian Swimming                            31/07/2018 - 12:51 PM
          Summer Nationals 2018 - 25/07/2018 to 29/07/2018          
 
 Event 306  Girls 15 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
                      === Preliminaries ===                       
 
  1 Knox, Julia K          15 BANB              2:18.83    2:21.14  
  2 Gardiner, Beth         15 NAC               2:30.88    2:31.51  
  3 Trait, Naomi           15 KILK              2:30.25    2:31.52  
  4 *Whittall, Natasha     15 HAM               2:32.73    2:31.79  
  5 *Morgan, Anna          15 HAM               2:33.58    2:31.96  
  6 Davison, Mia           15 ARDS-US           2:28.24    2:32.13  
  7 Ahearne, Niamh         15 KILK              2:34.07    2:33.82  
  8 Donegan, Éle           15 LEA               2:31.43    2:34.66  
  9 Farrell, Danielle      15 SLIGO             2:33.61    2:34.69  
 10 Tuinstra, Dara A       15 ASG               2:37.96    2:35.34  
 -----------------------------------------------------------------
 11 *Somigliana, Lidia     15 HAM               2:33.91    2:35.76  
 12 O'Shea, Aoife          15 SWSC              2:38.00    2:35.78  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Mc Fadden, Ava         15 COM               2:37.20    2:35.83  
 14 *Agent, Lauren         15 HAM               2:37.08    2:36.52  
 15 Mc Bride, Hope         15 ARDS-US           2:35.80    2:36.83  
 16 Kelly, Aimee           15 SHARK             2:37.13    2:37.54  
 17 Allen, Min             15 NRS               2:40.25    2:37.58  
 18 Lynch, Drew            15 SWSC              2:37.56    2:38.24  
 19 *Hendrikx, Claire A    15 TRNT              2:38.67    2:38.42  
 20 *Spencer, Madeline     15 TRNT              2:29.18    2:38.60  
 21 Kavanagh, Freja L      15 ASG               2:39.57    2:39.04  
 22 Mulhall, Ailbhe        15 GAL               2:37.41    2:39.34  
 23 *Allaire, Ashley       15 BYST              2:33.49    2:39.57  
 24 Mc Mullen, Jessica E   15 BANB              2:36.39    2:39.63  
 25 Daly, Caoimhe          15 KILK              2:36.83    2:39.83  
 26 Falls, Ellie           15 LEA               2:38.09    2:39.89  
 27 Wolseley, Rachel       15 TMORE             2:37.24    2:41.33  
 28 Killen, Laura          15 CLNM              2:38.49    2:42.08  
 29 Ashton, Iona           15 SHARK             2:38.92    2:42.69  
 30 Sharkey, Lauren        15 GAL               2:39.00    2:43.12  
 31 Martin, Leah           15 TEMP-LE           2:36.61    2:43.54  
 32 Ross, Grace            15 LEA               2:43.51    2:50.07  
 33 *Kelly, Jessica        15 4LSA              2:39.52    2:51.81  
 
 Event 306  Girls 16 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Godden, Maria          16 KILK              2:25.66    2:25.32  
  2 Quinn, Caoimhe         16 ALS               2:28.72    2:29.95  
  3 Macdougald, Jena       16 OTTER             2:35.12    2:32.22  
  4 Vaughan, Rachel        16 KILK              2:33.15    2:33.46  
  5 Tinsley, Florence I    16 CY BT             2:30.09    2:33.51  
  6 Lynch, Robyn           16 TEMP-LE           2:30.29    2:33.60  
  7 Flaherty, Ellen        16 ATH               2:32.28    2:34.30  
  8 Bates, Aoife           16 SHARK             2:34.21    2:35.83  
  9 *Troger, Felicia       16 HAM               2:33.99    2:36.07  
 10 Mc Daid, Carrie        16 SLIGO             2:35.00    2:37.76  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Nolan, Beth            16 SWSC              2:35.65    2:37.79  
 12 Turner, Nicole         16 NAC               3:13.72    3:12.99  
 
 Event 306  Girls 17 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed    Prelims        
==================================================================
  1 Reid, Rebecca          17 ARDS-US           2:19.29    2:24.28  
  2 Kilgallen, Niamh       19 CLM               2:16.77    2:24.98  
  3 Burke, Jessica         18 NAC               2:25.70    2:26.76  
  4 *Marinelli, Asia       20 AZZRA             2:22.85    2:28.13  
  5 Finlay, Caitriona      20 ALS               2:27.58    2:29.12  
  6 Semchiy, Sharon        17 SWSC              2:25.39    2:29.17  
  7 Mc Evoy, Lara          17 ALS               2:29.05    2:29.38  
  8 *Swanson, Mhairi       19 EWBX              2:29.18    2:31.17  
  9 Cassidy, Ellen         17 DOL               2:29.57    2:31.25  
 10 *Putrimas, Andrea M    17 TRNT              2:27.29    2:31.59  
 -----------------------------------------------------------------
 11 Mc Feely, Christine    17 ALS               2:31.69    2:33.65  
 12 Malcolm, Ciara M       17 NY&MN             2:33.84    2:34.74  
 -----------------------------------------------------------------
 13 Desmond, Tara          20 DOL               2:33.33    2:34.79  
 14 Nolan, Aisling         17 NAC               2:33.14    2:35.50  
 15 Thompson, Zoe          17 ARDS-US           2:32.13    2:37.20  
 16 Doyle, Eimear          17 WAT-ZZ            2:33.23    2:38.73  
 17 Keane, Ellen           23 NAC               2:39.61    2:42.96  
 -- Egan, Caoimhe          18 TALL              2:30.90         DQ  
 -- *Elgalloully, Dina     18 ALEX              2:25.88         NS  
 -- Walshe, Ellen          17 TEMP-LE           2:19.55         NS